ADARSHA INTERNATIONAL SCHOOL

STAFF STATEMENT 2020-21

Sl No NAME  DESIGNATION  QUALIFICATION TRAINED / UNTRAINED
1 Mr.Santosh Kumar Gaudu Principal M.Sc.(Math) B.Ed. Trained
2 Mr.Pradeep Kumar Dash Vice Principal MA.(Odia)B.Ed. Trained
3 Mrs.Sunita Satapathy PGT( Bio) M.Sc.(Botany)B.Ed Trained
4 Mr.Sudarshan Chatterjee PGT(Math) MSc(Math)B.Ed Trained
5 Mr.Kartikesh Dewangan PGT( Phy) MSc.(Phy)B.Ed Trained
6 Mrs.Rajashree Rajnandini PGT( Chem) M.Sc(Chem) B.Ed Trained
7 Mrs.Sunita Dash PGT( Eng) MA.(Eng)B.Ed Trained
8 Mr.Rewitendra Ku.Jaiswal PGT( Com.) M.Comm B.Ed Trained
9 Mr.Malay Kumar Behera PGT(IP/CS) IT (MCA) Trained
10 Mrs.Sandhya Pradhan PGT( Eco) MA(Economics) B.Ed. Trained
11 Mr.Abhilash Ch.Masih PGT( PE) M.P.Ed Trained
12 Taapoi sahu PGT(Hist) MA.B.Ed.,Mphil(History) Trained
13 Mrs.Rozalin Jena PGT(Edu) MA.Edu B.Ed. Trained
14 Mrs.Rina Dutta TGT (Eng.) MA. Eng, B.ed Trained
15 Mrs.Khyanaprava Lenka TGT (Sans.) PG (Sans.),B.Ed Trained
16 Mrs.Liza Sahu TGT (Hindi) BA BH.Ed. Trained
17 Mrs.Sudeshna Mishra TGT (Comp.Tr.) MA.BSc.D.E.L.Ed.(PGDCA) Trained
18 Mrs.Renubala Pattanaik TGT (Odia) BA (Odia) B.Ed. Trained
19 Mr.Siba Chaudhary TGT (Eng.) BA.(Eng) B.Ed CTET,OTET Trained
20 Mr.Dinesh Majhi TGT(Math) BSc.B.Ed Trained
21 Mr.Satyen Shuv Adarsin TGT (Sc) B.Sc.(PCM)B.Ed Trained
22 Mrs.Namrata Mishra TGT(Sc)) B.Sc.(Zoology)B.Ed Trained
23 Miss Suchismita Pati TGT(SST) MA (Political Sc.)B.Ed. Trained
24 Mrs.Pratibha Sahoo TGT(Sc) B.Sc.(Phy) B.Ed Trained
25 Mr.Sameer Ku. Behera PTI BA B.PEd Trained
26 Mrs Lopamudra Mishra PRT MA CT Trained
27 Mrs.Sarita Rajguru PRT BCOM B.Ed. Trained
28 Mr.J.K.Waghella PRT MA (Hindi) DEL. Ed. Trained
29 Mr.Ajay Ku. Das PRT BSc.DEL.Ed. Trained
30 Mrs.Navaschumbita Das PRT BSc.DEL.Ed. Trained
31 Mrs.Jayashree Puspita Das PRT (Comp.) BA. (PGDCA) Trained
32 Rakesh Jena PRT BSc.B.Ed. Trained
33 Mr.Ghanashyama Pal PRT BSc. DEL.Ed. Trained
34 Mrs.Smrutisnigdha Sahu PRT B.Sc.,DEL.Ed Trained
35 Mrs.Kabita Sahu PRT B.Sc,,DEL.Ed. Trained
36 Mrs.Priyanka P. Rath PRT BSc. MBA,DEL.Ed Trained
37 Miss K.Puja PRT B.Com Trained
38 Mrs. Ranubala Tripathy PRT BA.B.Ed Trained
39 Mrs.Amita Dash NTT BA NTT Trained
40 Mrs.Madhumita Swain NTT Diploma (ETC)NTT Trained
41 Mrs.Sujata Patra NTT B.A. NTT Trained
42 Mrs.Santosini Nayak NTT BA NTT Trained
43 Mrs.Saswat Rout LAB I/C MSc.(Biotechnology ) NTT Trained
44 Mrs.Elina Sahoo Special Educator BA, B.Ed (Special Edu. in learning disability) XXXX
45 Mrs.Rojalin Nayak WellnesTr. MA (PSYCHOLOGY),Clinical & councelling) XXXX
46 Mrs.Bandita Mohanty Librarian BA, B.Ed,B.Lib XXXX
47 Jyoti Ranjan Sahu PRT Diploma in fine Arts XXXX
48 Mr.Nrusingha Sethy Atr Tr. B.F(Batchlor in Fine Arts) XXXX
49 Mr.Bipin Bihari Das Music Tr. MA Violin XXXX
50 Mrs.Anita Rajguru Dance Tr. MA.Nrutya Bhaskar XXXX
51 Mrs.Sibani Panda Staff Nurse Sico,Pharmacology,Child.Health XXXX
52 Mrs.Swati Dash Music Tr. BA,Visharad,Hindustani Classical Music  XXXX
top english medium school at angul,, english medium school at angul, best english medium school in angul, best cbse school in angul, top ranked CBSE school in angul, best CBSE school in angul, best CBSE school at angul, best cbse school at angul best private cbse school in angul, best cbse school in angul, best private cbse school in angul, best cbse school in Odisha, best cbse school in orissa, best private cbse school in orissa, best private cbse school in odisha, best cbse school in odisha, top cbse school in orissa, top cbse school in angul, top CBSE school in angul, top private cbse school in angul, Top and best CBSE pattern School in Angul District, Best secondary school in Angul, Excellent international school in Angul, Best teachers in English medium school in Angul Odisha, Best CBSE school in Angul District, Best English teachers in CBSE school in Angul District, Best Math teachers in CBSE school in Angul Odisha. Best pti in school in Angul District,Best administration in CBSE school in Angul District, Top and best results in CBSE school in Angul District,International school in Angul ,list of the CBSE school in Angul District, Nominal fee structure in CBSE school in Angul District, Best trained teachers in CBSE school in Angul District, Admissions open in cbse school in Angul Odisha, Highest admission in CBSE school in Angul District, Best infrastructure in CBSE school in Angul District, Best results in CBSE school in Angul, Best AC class rooms in school in Angul, Best CBSE school having smart classes in Angul District, computer lab in CBSE school in Angul, Composite science lab in CBSE school in Angul District, best transport facilities in CBSE school in Angul, AC buses in CBSE school in Angul Odisha, Best day boarding school in Angul Odisha, Best hostel facilities for both boys and girls in CBSE school in Angul Odisha, Top and best admission in CBSE school in Angul Odisha, Best CBSE secondary school administration in Angul Odisha, Top ten CBSE school in Angul Odisha,